2016. június 25., szombat

Veszélyek, ártalmak, kellemetlenségek s megelőzések, megoldások : Szem

A léceken való csapózsinórral való festékes jelölésnél, ha túl sok festéket öntöttek a szerszámba (liner) akkor a csapások, főleg az első esetén nagyon fröcskölödik. Arc, nyak, váll...
Megoldás! Tipp, esetleg a csapás pillanatában elfordítani a fejet lehet, vagy szemüveg s maszk akár, de ezeket nem szoktuk használni ehhez. Ha már megtörtént a festék permet, akkor ne dörgöljük meg nagyon arcunkat, ha csak nem akarunk indián festés vagy joker mosolyt, a kesztyűvel sem kell továbbá archoz érni.

Bontásnál, leginkább szélben, a cserepeken megmaradt piszok, meg az alatt lévő piszok is arcunkra fújodhat.
M! szemüveg és maszk, legutóbbi használata nélkül nem tudom hogy az eféle port milyen ártalmat okozna a tüdőben. A porra allergiásoknak nem ajánlott munka szakasz. Ahogyan a cserépvágás sem. A műszak végén pedig távolíthatja el az ember az orrából a port/anyagot... Szóval ajánlatos a maszk

Cserépvágásásnál. Kicsivel nagyobb morzsák repülnek széjjel. Néha fejirányába is betalál, akár szembe. Kellemetlen.
M! Szemüveg (s további védőfelszerelések: maszk, fülvédő+sisak, és site-n követelmény: vizes ballon)

Üveggyapot és por a padláson.
Volt, hogy hőszigetlő lapokat raktunk be. S gyapotban kellet mászkálni !M Hosszú, széles osb lapokat, furnér lemezeket használtunk, vagy egyebet, és nem kell szarfuáról szarufára lépkedni s gyapot felhőtengerben fürödni, miután viszket tőle az ember.
Szemet akkor éri kellemetlenség, ha régi lakásnál a por belecsapódik, pl. mikor a szarufa közé vágott lapokat helyezzük be, főleg az utolsó. A nagy lendülettől a por kitör s ha fejmagasságban van az ember, vagy esetleg alatta akkor ha nincs szemüveg, bár ha nem ilyen búvárszemüveg, oldalról is kaphat egy kis port a szem.

Eme hőszigetelő lapok, fény-hő visszaverős fólia + papír szerű réteggel volt ellátva mindkét oldalt belül szivacsos könnyen morzsolható anyaggal. Talán az egyik legrosszabb szemet szúró anyag, ami kis szél mellet fűrészelés közben vagy után, szintúgy szembe kerülhet.
M! Lehetőleg nem fejmagasságban vágunk s lerázzuk nagyjából a port, forgácsot a lapokról.

Fűrészelés lécezéskor. Hasonló helyzet. Kellemetlen. Gyakori a tető csúcsánál, gerincénél szemből fújjó szél esetén, amikor szintúgy közel van a fejhez a levágandó léc.

Szögbelövőnél, ha csomóba lövünk kipattanhatnak apró forgácsok. Site-kon kötelezik az embert a fülvédő és szemüveg viselésére a gép használatakor.

Kellemetlenség lehet az mikor esik, vagy egy esős nap után, megmaradt víz alul a fóliánál. Amikor szöggel van rögzítva a fólia, azt nehezen lehet felcsúpálni s nagy erőtől, lendülettől a víz arcunkra fröccsenhet. (Ez akkor szokott lenni, miután mások lebontották a tetőt s lécezni kell. S fel kell szedni az alját és még olykor a kontrákból is kell vágni, hogy a kátrány papír be férjen az alsó fólia alá, ami továbbítja a fóliáról a vizet a csatornába..)
M! Ne magunk fele húzzuk a fóliát, hanem felfele, a csúcs irányába. Fagy után kellemetlenebb, főleg ha nincs az ember nyakát fedő ruha darab.

Másik bontásnál, a régi csatornák. A vas csatornáknál csavarral van rögzítve a toldás. Azt kalapáccsal olykor meglazul, vagy körbe ütjük, elválasztjuk az egyik csatornától. És ez a folyamat, járhat saras permettel is akár.
M! Kalapáccsal, vagy egy kis cserép darabbal vagy valamivel arrébb kotorni a mocskot a toldásoknál. És aztán püffölni, óvatosan, esetleg el is fordulhatunk fejjel. Aztán a csatorna tartalmát egy vödörbe, vagy ha van szemétnek csúszda, aminek a szája boka magasságban akkor talicskába is beleszórhatjuk.

Ha megtörtént a baj, akkor first aiderrel, elsősegélynyújtóval kell beszélni, hogy nézze meg s orvosolja a helyzetet.
Vannak szemmosó folyadékok. Stb.. Ha nem sikerül, nem javul kórház...

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése